מתיחת פנים ללא ניתוח

ברבות השנים עור הפנים והצוואר מאבדים מנפח רקמת השומן המתבטאת בצניחה איטית של הרקמות. נפילת הרקמות יוצרת עיוות בקווי המתאר של הפנים; באזור קו הלסת, בצידי הפה, מעל הגבות, בסנטר ומתחתיו. מה שנהוג לכנות "פני בולדוג".

 

בעבר הפתרון  היחידי שהוצע למטופלים הסובלים מכך היה פולשני וכלל ניתוח מתיחת פנים. כיום, באמצעות טיפול קצר, ניתן למזער בצורה משמעותית את ההתערבות הכירורגית ואת תקופת ההחלמה ולהגיע לתוצאות דומות לניתוח.

 

מה זה החדרת חוטים?

פעולת החדרת החוטים אינה חדשה בתחום האסתטיקה הרפואית. למעשה כבר לפני עשור השתמשו בחוטים להרמה ולהצערת מראה הפנים, אלא אז השתמשו בחוטים שאינם נספגים בגוף אשר יצרו בעיות שונות.

כיום מומלץ להשתמש רק בחוטים נספגים. הם בטוחים לשימוש ונספגים מאליהם בגוף. קיימים סוגים שונים של חוטים הנבדלים זה מזה באורכם, בעוביים ובאורך המחט הנדרשת. חוטים שונים מתאימים לאזורים ספציפיים בפנים.

הרמת פנים באמצעות החדרת חוטים דקיקים ומשוננים ללא חתכים ואינה דורשת הרדמה מלאה כפי שהיה נהוג בעבר בתהליכים דומים. 

כיצד ממקמים את החוטים?

 

החדרה של חוטים זעירים אל רקמת העור הרכה, באזורים שבהם העור נפול, רפוי או מקומט נעשית כאמור ע"י מחט דקיקה. הודות למבנה הייחודי והמשונן של החוטים,  הם משמשים כמעין תופסנים פנימיים, באמצעותם מתבצעת ההרמה והחזרת קווי המתאר של הפנים.

 

לאחר תהליך ההכנה, הכולל חיטוי וסימון, מחדיר הרופא את החוטים שנבחרו לכל אזור, ישירות אל השכבה שמתחת לעור. לאחר מיקומם, מותח הרופא בעדינות את החוטים בכיוון הדרוש, כך שהם נתפסים ברקמה וגורמים להרמה הנדרשת של העור ולטשטוש הקמטים. קיימות מספר שיטות לביצוע ההליך, והן נבדלות זו מזו בעיקר במידת השליטה בכיוון ההרמה וברמת הקיבוע של התוצאה הסופית.
האזורים השכיחים הם: קו הלסת, צוואר, לחיים, אזור הפה, הגבות והעפעפיים. הטיפול הינו קצר ומתבצע לאחר אלחוש מקומי בלבד. ניתן לחזור מידית לשגרה.

TBS_5304.jpg