צלקות

צלקת היא בעצם סיבוך של ריפוי פצע, תהליך מורכב ביותר, הפוגעת לעִתים באיכות החיים וביכולות התפקודיות, האסתטיות והפסיכולוגיות של האדם. מיליוני אנשים בכל העולם מפתחים מדי שנה בשנה סוגים שונים של צלקות עוריות, אך עדיין כולם חוששים מהיווצרות צלקת אחרי ניתוח או טראומה. הניסיון להימנע מצלקות והרצון לטשטש אותן מייצרים חיפוש תמידי אחרי טיפול עורי שיביא לתוצאה הטובה ביותר עם הפגיעה הנמוכה ביותר.

לאורך השנים פיתחו מומחים רבים טכניקות שונות לטיפול בצלקות. מוצרים רפואיים ואלטרנטיביים שפותחו לשימוש ביתי נכשלו משום שלא השיגו את התוצאות הרצויות; פעולות אחרות כמו הזרקת סטרואידים, הקפאה בחנקן נוזלי, טיפולי קרינה או שימוש במוצרים עם סיליקון שיפרו את מצב הצלקת, אך לא מספיק.

בעשורים האחרונים מתקדמת ההבנה של תהליכי ריפוי הפצע, ואִתה מתחזקת ההבנה של תפקידו החשוב של הלייזר בתהליכים אלה. בשנות ה-80 פורסם המחקר הראשון שהדגים את היתרון בשימוש בלייזר לטיפול בצלקות, ואחריו פורסמו מאות מאמרים שממשיכים את הרעיון שלו.

המילה LASER היא ראשי תיבות של המילים Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation, ותחת הגדרתה נמצאים מאות מכשירים המשווקים כיום. כל מכשיר נותן תוצאה ייחודית המשפרת צדדים מסוימים של הצלקת: מרקם הצלקת; גמישות הצלקת; שיפור צבע העור וחידושו; הקלה על גירודים או כאבים; ומניעת צלקות בולטות - הצטלקות היפרטרופית.

המחקרים והניסיון מלמדים שהתוצאות הטובות ביותר מתקבלות בשימוש בכמה מכשירי לייזר יחד עם טיפולים אחר. אין לשילוב זה מתכון אחד ברור. אנחנו באפילוג'יק בודקים כל מטופל ומתאימים לו את התמהיל המדויק עבורו.

מתי להתחיל לטפל?

ככל שהצלקת היא 'חדשה' יותר, כך הטיפול בה יהיה יעיל יותר. צלקת 'ישנה', לא רק שהיא קשה לטיפול, היא גם מקשה על נפשו של המטופל ו'מכריזה', כביכול, על הטראומה או על הניתוח שעבר. מחקר שנערך בשנת 1999 הצליח להוכיח שאין צורך לחכות שהצלקת תבשיל לחלוטין לפני הטיפול בה והראה שטיפול מוקדם בלייזר מונע הצטלקות יתר. מאז חיזקו מחקרים רבים את תוצאת המחקר הזו – התערבות מוקדמת (עד 4 שבועות מהניתוח או מהפציעה) תצליח להביא לתוצאות הטובות ביותר.

הצוות הרפואי שלנו עומד לרשותך בכל שאלה וישמח להתאים עבורך באופן אישי תכנית טיפולים, שתשאיר את הצלקת מאחור ותחזיר את הבריאות והמראה המעודן לעור פניך.

אנו באפילוג'יק מומחים במתן מענה למגוון פגעי העור הנפוצים בארצנו, בזכות הטכנולוגיות המתקדמות שרכשנו  והעזרים הרפואיים הנלווים להם;

  • לייזרים הפועלים בגלי אור היוצרים אנרגיה טרמית

  • לייזרים היוצרים אנרגיה של גלי קול - טכנולוגיה חדשנית הזמינה במרכזים רפואיים בודדים בארץ

  • טכנולוגיית גלי רדיו

  • חומרי הבהרה רפואיים המוזרקים לעור

 

הצוות הרפואי שלנו, המתמחה ברפואת עור ובעל נסיון רב באבחון מדויק של סוג הצלקת ומיקומה בין שכבות העור, בוחר את המכשור המתאים לטיפול היעיל ביותר להעלמת הצלקת ועומד בציפיות הטיפול שתואמו עם המטופל/ת.

אנחנו מאמינים כי אבחון מדוייק והתאמה של מכשירי טכנולוגיות המסוגלים לתת מענה מלא, הופכים את הטיפול לפשוט, בטוח ויעיל.

TBS_5272.jpg