TBS_5272.jpg

הסרת שיער בלייזר

 אפילוג'יק פועלת כעשרים שנים בתחום הסרת השיער לצמיתות ולאורך כל הדרך מקפידה על חדשנות טכנולוגית וסטנדרט טיפול גבוה תוך שמירה על שביעות רצונן של כל קהל לקוחותיה. מחלקת הסרת השיער מנוהלת על ידי הגב' אסתי טראובה, בעלת מוניטין רב שנים בתחום הסרת השיער, זכתה לטפל גם בדור השני והשלישי של לקוחותיה הראשונות.
 

 

את שיטות להסרת שיער הגוף שלנו נהוג לחלק לשתי קבוצות מרכזיות; הסרת שיער זמנית והסרת שיער לצמיתות. 
הסרת שיער זמנית, גם היא מחולקת ל2 סוגים עיקריים: הסרת שיער על-עורית ותת-עורית. בעוד השיטה העל-עורית (גילוח/ משחה) יעילה למספר ימים, השיטה התת-עורית ( שעווה/ מכשירים) אמנם יעילה למספר שבועות, אך מלווה בכאב ואי נוחות.
 

הסרת שיער לצמיתות - שיטות אלה מתמקדות בהרס בלתי הפיך של שורשי השיער באמצעות פולסים של אנרגיה או חומרים כימיים. ישנן מספר שיטות לביצוע פעולה זו בדרגות יעילות משתנות: אפילציה, לייזר או הבזקי אור. 
 

אנחנו באפילוג'יק מתמחים בהסרת שיער הגוף בלייזר ובאפילציה מתוך הכרה בתוצאותיהן ארוכות הטווח. למעשה, הסרת שיער הגוף בלייזר הינו הטיפול הקוסמטי הרפואי השכיח ביותר מבין כל הטיפולים האסתטיים הקיימים. זוהי שיטה נוחה, בטוחה ויעילה להסרת שיער בחלקים נרחבים של הגוף, אשר מאפשרת להיפטר משיער מיותר לאורך זמן ולקבל תוצאה חלקה ויפה.

Artboard 3.png
 
 

אפקט הלייזר

בעת טיפול הסרת השיער, פוגעות קרני הלייזר בפיגמנט שבשיערה ובכך הורסות את הזקיק באמצעות הזרמת חום ברמה גבוהה. קרני הלייזר נקלטות ע"י השערה שממירה אותם לחום הגורמת להפסקת זרימת הדם לזקיק, ולהשמדתו.תהליך הסרת השיער בלייזר מבוצע באמצעות ידיות מכשיר מיוחדות, המפיצות קרן לייזר על האזור המטופל. קרן הלייזר חודרת לשכבות העור דרך המלנין שנמצא בשערה, מחממת את השערה עד לשורש, קוטלת את השערה וגורמת לה לנשור.  

?כמה זמן אורך התהליך להסרת השיער לצמיתות

מספר הטיפולים הנדרש להשגת עור חלק משתנה בין מטופלת למטופלת ותלוי בפרמטרים רבים בהם גיל, צפיפות השיער, עובי השערה, צבעה, גוון העור וכו'. השילוב האידיאלי להסרת שיער מוצלחת הינו שיער שחור על פני עור בהיר. עם זאת, הטכנולוגיה המתקדמת שברשותנו, מערכות הלייזר המתקדמות הנמצאות ברשותנו ביניהם קנדלה (,Candela GentleMax Pro\ GentleLase pro), מאפשרת לנו להסיר בהצלחה שיער גוף גם לבעלי גוונים אחרים של עור ושיער.

למרות שהערכת מספר הטיפולים נעשית ע"י אבחון מקצועי, אין מדובר בהערכה אבסולוטית והיא תלויה בתגובת המטופלת לטיפול. 

טיפולי הלייזר באפילוג'יק מוצעים ללקוחה לאחר אבחון ותיאום ציפיות לגבי תוצאות הטיפול.  במידה והתוצאה שהושגה אינה תואמת את אשר תוכנן לפני הטיפול, תמשיך חברת אפילוג'יק במתן טיפולים חינם עד להשגת התוצאה הנדרשת. כמו כן, אפילוג'יק נותנת אחריות לתוצאות הטיפולים ללא הגבלת זמן, בכפוף להחרגות בתקנון.

ביקורות

Artboard 3.png

שאלות נפוצות בנושא הסרת שיער בלייזר

 
Artboard 3.png

כיצד פועלת הטכנולוגיה להסרת שיער בלייזר?

כאשר קרן האור שמפיק הלייזר נקלטת בשערה כהה היא מתחממת. כך היא מנתקת את כלי הדם המזינים את השערה והשורש שלה מת.

 

אילו תנאים נדרשים כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר?

  כדי להגיע לתוצאת הטיפול הטובה ביותר נדרשים שני דברים:

      1. אבחון מקצועי של המטופל ושל הבעיה: האזור בגוף, גיל המטופל, גוון העור, צבע השיער ועוד.

      2. התאמת הלייזר מתוך מגוון רחב של לייזרים, כשכל אחד מהם מותאם למשתנים שונים. לעִתים אנו משלבים מכשירים שונים לאזורים שונים בגוף.

 

כיצד לא נפגעים כלי דם נוספים במהלך הטיפול?

אנו משתמשים בטכנולוגיות שונות ובאורכי גל שונים לביצוע הפעולה (ראו הרחבה בנושא "הטכנולוגיות שלנו").

מאיזה גיל כדאי להתחיל להסיר שיער בלייזר?

אצל נשים, ככל שהמערכת ההורמונלית רגועה יותר – הטיפול יהיה יעיל יותר. אצל ילדות כדאי להמתין לגיל 17-12, או לקחת בחשבון שהטיפול יימשך זמן רב יותר.

 

האם הטיפול עלול לגרום בעיות בהיריון או בהנקה?

בכל מקרה לא רצוי להתחיל טיפול בהיריון ועד 6 שבועות לאחר הלידה, עקב השינויים ההורמונליים שחלים בגוף. הטיפול פחות יעיל בתקופה זו. אם אישה מתעקשת להתחיל טיפול דווקא אז – המומחים של אפילוג'יק ישלחו אותה להתייעץ עם המוקד הטלפוני של בית החולים הדסה עין כרם בקשר לחשיפה לקרינה בתקופת ההיריון. אם הם יאשרו לה לקבל את הטיפול – היא תתבקש לחתום על מסמך שהטיפול בה הוא באחריותה.

 

האם זה נכון שטיפול באזור הפנים גורם להאצת צמיחת השיער?

לחלוטין לא. טיפול בעור הפנים דורש התאמה מדויקת של המכשיר משום שבכל סנטימטר יש זקיקי שערות רבים יותר מבשאר הגוף. לכן יידרשו טיפולים רבים יותר להסרת שיער מהפנים (שייקבעו בפגישת ייעוץ) ומשך הזמן שבין טיפול לטיפול יהיה קצר יותר.

 

מהי "אפילציה"?

אפילציה היא מכשיר שעובד בטכנולוגיית גלי רדיו, flashe.

אנחנו, באפילוג'יק, משתמשים במכשיר אפילציה בעל יתרון משמעותי: אורך הגל שלו, ה"פולס", קצר יחסית, ולכן הפגיעה שלו בשערה היא מדויקת. "פולס" קצר מונע צלקות וכאבים במהלך הטיפול. המכשיר דורש מיומנות גבוהה שמאפשרת פגיעה מדויקת בשורש השערה.

 

מהם היתרונות של אפילציה?

אפילציה היא המכשיר היחיד שמאפשר טיפול בשיער לבן וחסר פיגמנט. נוסף על כך, הטיפול באפילציה הוא ממוקד ונועד לטפל בשערות בודדות, בניגוד ללייזר שמסיר שיער משטחים נרחבים.

 

באילו טכנולוגיות משתמשים באפילוג'יק?

בטכנולוגיית הלייזר אנחנו משתמשים בשלושה מכשירים בעלי אורכי גל שונים:

    1. מכשיר "הוקטוס" – 810 – אורך גל המתאים לשיער כהה ועבה.

   2. מכשיר "ג'נרל לייז פרו אלכסנדריט" – 755 – נועד לטיפול בשיער בהיר יותר וכן בשיער פלומתי, ולכן הוא מתאים למטופלים רבים יותר. כמו כן, אין צורך בגילוי השערה לפני הטיפול. מכשיר זה מומלץ לאזור הפנים.

  3. מכשיר "ג'נרל לייז פרו + יאג" – 1064 – מתאים גם לבעלי עור כהה מאוד. המכשיר מטפל בכלי דם, פיגמנטציה וצלקות בלורה לא אבלטיבית.
 

האם כדאי לעבור טיפול בקיץ? האם זה רצוי?

ניתן לטפל בקיץ אך חשוב להקפיד על שימוש בקרם הגנה מפני השמש אחרי טיפול. אם המטופלת מגיעה לטיפול כשהיא שזופה באופן קיצוני או אחרי שנשרפה מהשמש – יש להגביל את הטיפול לפרמטרים נמוכים מהרגיל, ולכן אפקטיביות הטיפול תהיה נמוכה מהרגיל.

 

מה ההבדל בין IPL ובין לייזר?

ה-IPL היא קרן אור לא סלקטיבית המופקת ממנורה באורך גל של 1000-400 nm, ולכן הפגיעה בשורש השערה נמוכה יותר ויעילה פחות. כמו כן, עוצמת המנורה נמוכה יותר מקרן לייזר והיא נחלשת עם הזמן. לעומת זאת, הדיוק של קרן הלייזר גבוה בהרבה והיא שומרת על עוצמתה במשך כל הפעולה.

 
TBS_5159.jpg