טיפול בצלקות אקנה

מה היא אקנה?

אקנה (בשפה המקצועית – אקנה וולגריס) מכונה בפי רבים "פצעי בגרות" או חצ'קונים, הינה המחלה העורית השכיחה ביותר בקרב בני נוער המופיעה. כ- 80% סובלים ממנה ברמה זו או אחרת במהלך גיל ההתבגרות, ללא הבדל בשכיחות בין בנים לבנות. למרות שהמחלה נקשרת לרב לגיל הנעורים, סובלים ממנה גם גברים ונשים במהלך חייהם הבוגרים.

מדובר במחלה דלקתית של בלוטות החלב, המושפעת מגורמים גנטיים וסביבתיים גם יחד. אמנם בעבר קשרו אותה להיגיינה ירודה, חשיפה לשמש ותזונה, אך ככל הנראה לגורמים הנ"ל השפעה מזערית בהקשר למחלה.

 

צלקות אקנה:

המחלה מותירה בעור צלקות קשות בעור ועלולה לגרום לפיגמנטציה באזורים מסוימים בעור או להתכהות של כתמי עור קיימים. למעשה, אחוז ניכר מהסובלים מנגעי אקנה יסבלו כל חייהם מצלקות על אזור הפנים ו/או הגב . 95% מהמטופלים יציגו צלקות קטנות בלבד אולם כ-20% מהמטופלים יציגו צלקות גדולות עמוקות ומשמעותיות.

סוגי צלקות:

  1. צלקות Ice-pick (חטטים) - בצורת שקעים עוריים עמוקים

  2. צלקות Boxcar (צלקות זווית) - שטחיות או עמוקות. לרב סביב הרקה הלחיים

  3. צלקות Rolling -  מראה עור גלי


במרבית המקרים יופיעו שלושת סוגי הצלקות על פני העור, לכן נדרש שילוב של מספר טיפולים בהתאם לעומק הצלקת. מטרת הטיפולים השונים היא לגרום ליצירת קלוגן באזור הקרמה הפגועה עד להעלמת הצלקת. ההתאמה המדויקת של סוג הטיפול לסוג הצלקת תבטיח תוצאה אסתטית איכותית לאורך זמן.

העלמת צלקות אקנה

העלמת צלקות אקנה

העלמת צלקות אקנה

העלמת צלקות אקנה

דרכי הטיפול בצלקות אקנה: 

אנו באפילוג'יק מציעים תהליך טיפול משולב המאגד בתוכו טיפולי לייזר, טיפולי פילינג וגם טיפול פוטותרפיה מתקדם באמצעות מכשיר ה-Gemtlo לשיקום עור הפנים מצלקות שנגרמו עקב אקנה. בזכות הידע והניסיון הרב שצברנו לאורך השנים בטיפול בצלקות אקנה פיתחנו שיטות טיפול ייחודיות המשלבות מגוון רחב של טכניקות רפואיות וקוסמטיות.

 

אנו נבנה לך תמהיל טיפול רפואי-אסתטי הנוגע בכל היבטי הבעיה; שימוש בטכנולוגיות לשיפור מרקם העור, טכנולוגיות המחזירות את האלסטיות ואחרות המטפלות בגוון העור. ההתאמה המדויקת של סוג הטיפול לסוג הצלקת תבטיח תוצאה אסתטית איכותית לאורך זמן.

הצוות הרפואי שלנו עומד לרשותך בכל שאלה וישמח להתאים עבורך באופן אישי תכנית טיפולים, שתשאיר את הצלקת מאחור ותחזיר את הבריאות והמראה המעודן לעור פניך.